Ik heb zin in het voorjaar!

Langzaam maar zeker komt de zon weer door! Op het moment van schrijven schijnt er een heerlijk zonnestraaltje mijn studentenkamer binnen. Nu nog in Wageningen, wie weet vanaf de volgende editie in Nijmegen, de stad waar ik verder ga studeren! Ik kijk er naar uit om nieuwe huisgenoten kennis te laten maken met mijn favoriete gerechten en te leren van weer nieuwe kookkennis. Laat de zon maar goed doorkomen, de vogeltjes fluiten en de lucht prachtig blauw kleuren! Ik heb zin in het voorjaar!

Langzaam maar zeker komt de zon weer door! Op het moment van schrijven schijnt er een heerlijk zonnestraaltje mijn studentenkamer binnen. Nu nog in Wageningen, wie weet vanaf de volgende editie in Nijmegen, de stad waar ik verder ga studeren! Ik kijk er naar uit om nieuwe huisgenoten kennis te laten maken met mijn favoriete gerechten en te leren van weer nieuwe kookkennis. Laat de zon maar goed doorkomen, de vogeltjes fluiten en de lucht prachtig blauw kleuren! Ik heb zin in het voorjaar!


Aspergetartaar met serranoham
Wat ik zo leuk vind aan verse ingrediënten is dat veel van deze seizoensgebonden zijn. Je kan er een periode volop van genieten en de rest van de tijd heerlijk naar uitkijken! Zo natuurlijk ook asperges! Geniet van dit tartaartje waar de zoute serranoham wordt gecombineerd met een zuurtje en de verse, pure smaak van de asperge!

Ingrediënten vier tartaartjes
- 400 gr asperges
- Rasp van ½ citroen
- 5 eetlepels crème fraîche
- 4 plakjes serranoham
- 4 stengels lente-ui
- 4 eieren

Schil de asperges en snijd het uiteinde er af. Kook de asperges in 10 minuten in ruim water gaar. Haal de asperges hierna uit het water en laat even afkoelen.

Snijd de lente-ui in ringetjes. Roer de citroenrasp door de crème fraîche.
Bak in een droge koekenpan de serranoham krokant. Snijd de plakjes krokante ham in kleine stukjes.

Snijd de toppen van de asperges en houd deze apart. Deze gebruik je straks ter garnering. Snijd de asperges fijn. Roer 2/3 van de crème fraîche samen met ¾ van de lente ui en de stukjes serranoham door elkaar.

Verdeel het aspergemengsel doormiddel van een serveerring over de borden.
Pocheer de eieren of kook ze zacht en leg deze op de tartaar van asperges. Maak de tartaar af met een half plakje gebakken serranoham.

Maak het bord op met een lik van het overgebleven crème fraîche-mengsel, de aspergetips, ringetjes lente-ui en stukjes serranoham. Maak af met een beetje peper uit de molen.

Bron: https://brendakookt.nl/recepten/aspergetartaar-met-serranoham/

 

Rode currysoep met garnalen, bimi en noedels
Uitgebreid koken vind ik, zoals je misschien wel zult verwachten, heerlijk! Deze rode currysoep heb ik thuis voor mijn ouders en zusje gemaakt op een luie zondag. Zelfs mijn vader, geen soepliefhebber, vond het heerlijk ???? Ik houd van de oosterse smaken en comfort die dit gerecht uitstraalt. Pas op met de rode currypasta, deze kan snel pittig zijn! Kies indien minder pittig gewenst voor groene of gele currypasta!

Ingrediënten voor 2/3 personen
- 3 cm verse gember, fijngesneden
- 2 teentjes knoflook, fijngesneden
- 2-3 el rode currypasta, afhankelijk van hoe pittig je het wil
- 500 ml (groente)bouillon
- 100 gr bimi, in grove stukken
- 200 gr rauwe garnalen
- 100 gr paddenstoelen naar keuze
- 150 gr paksoi
- 400 ml kokosmelk
- 200 gr noedels
- 2 el sojasaus
- 1 el vissaus
- Sap van een halve limoen
- Sesamzaad

Verhit de olie in een pan met dikke bodem en fruit de gember samen met de knoflook kort aan. Voeg de currypasta toe en bak mee totdat de geuren vrijkomen.
Voeg de bouillon toe, samen met de bimi en garnalen en breng licht aan de kook.
Verhit in een andere pan wat olie en bak de paddenstoelen op hoog vuur goudbruin. Haal uit de pan en houd apart. Roerbak de paksoi in dezelfde pan enkele minuten op hoog vuur en zet apart.

Voeg de kokosmelk toe aan de bouillon. Voeg indien nodig extra bouillon toe als de soep nog te dik is. Voeg daarna de noedels toe en laat enkele minuten meekoken totdat de noedels gaar zijn. Voeg vervolgens de sojasaus en vissaus toe en roer goed door. Haal van het vuur en maak af met de limoensap.
Verdeel de soep over de borden. Top af met de paksoi en paddenstoelen en garneer met het sesamzaad.

Bron: @pienlaathaaretenzien

 

Limoncello-mousse dessert
Welk ingrediënt straalt nou meer blijheid en voorjaar uit dan de citroen?! Ik ben gek op de zuurheid, het kan voor mij eigenlijk niet zuur genoeg… Geniet van dit dessert met heerlijke Bastognekoekjes, friszoete mousse en garneer met je favoriete toppings!

Ingrediënten voor 6 limoncello-mousses
- 4 eieren
- 2 citroenen
- 120 gr suiker
- 4 blaadjes gelatine
- 250 ml slagroom
- 120 ml limoncello
- 12 Bastognekoekjes
- Garneren met citroenrasp, munt, framboos en/of pistache

Splits de eieren. Rasp de citroen en pers de citroen uit. Week de gelatine in koud water.
Klop de eidooiers met de helft van de suiker en citroenschil 3 minuutjes door elkaar tot het schuimig begint te worden.
Verwarm het citroensap. Knijp de gelatine uit en voeg toe aan het warme citroensap. Laat oplossen en het mengsel een paar minuten afkoelen. Mix het daarna kort door de gemixte eierdooiers samen met de limoncello.

Klop de eiwitten stijf met de andere helft van de suiker met een schone en vetvrije mixer en kom. Mix daarna in een andere kom de slagroom stijf. Spatel eerst de slagroom door het citroen-limoncello mengsel en als laatste de opgeklopte eiwitten.
Kruimel de koekjes en verdeel over 6 glaasjes. Schep de limoncello-mousse er op en laat 2 uur in de koelkast opstijven. Garneer het toetje met bijvoorbeeld citroenrasp, munt, framboos en/of pistache


Bron: https://www.leukerecepten.nl/recepten/mousse-limoncello-bastognekruimels/

 

 

Naar het overzicht

Isa van Bergen

Over de schrijver

Isa van Bergen

Isa deelt graag haar passie voor lekker eten en koken met lezers van Topic.

Lees meer

© 2025  |  RvB Media - Topic Magazines  |  Privacyverklaring