66 jaor gröts op d’n Huibuuk

66 jaor gröts op d’n Huibuuk

66 jaor gröts op d’n Huibuuk

De Overloonse Carnavalsvereniging De Huibuuke is 6 x 11 jaar. Overloon is gröts op d’n Huibuuk, en het dorp pakt dan ook flink uit om dit te vieren. Op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 januari vinden diverse spetterende festiviteiten plaats in de tent op het Gildeterrein in Overloon.

Pastoor van Boxtel gaf destijds de eerste aanzet tot oprichting van carnaval in Overloon. Begin jaren vijftig werd carnaval voornamelijk gevierd in de wat grotere dorpen. Ondanks dat er in eigen dorp al een dansavond werd georganiseerd trok de Overloonse jeugd vooral naar de omliggende dorpen. Op één van die avonden werd Harrieke Goossens spontaan uitgeroepen tot prins. Hij was conciërge van het museum, koster en een soort vaderfiguur van de fanfarejeugd. Pastoor van Boxtel greep waarschijnlijk deze gebeurtenis aan om carnaval ook in Overloon van de grond te krijgen. Hij benaderde het bestuur van het Oorlogsmuseum, Harrie van Daal, Huub van Glabbeek, Bert Weijmans en Jan van de Berg. Zo werden zij de oprichters van het Overloonse carnaval. Om zoveel mogelijk mensen erbij te betrekken besloten ze om toerbeurt de Overloonse verenigingen carnaval te laten organiseren.

‘De Huibuuke’, in Nederlands vertaald ‘Hooibuiken’, werd de naam van de kersverse carnavalsvereniging. Deze naam lag voor de hand: Overloonse boeren moesten vroeger vooral in de lagergelegen maasdorpen hooi vergaren, want door de schrale, zeer droge zandgrond was er te weinig gras voor het vee in eigen dorp. Volgens de overlevering stopten de boeren zelfs hooi onder hun boerenkielen, en zo kregen ze al snel de bijnaam de Huibuuke.

In de loop der jaren groeide het carnaval in Overloon gestaag. Er werd steeds meer georganiseerd voor jong en oud, zoals de optocht, Bonte avonden en het Huilal-bal. En sinds drie jaar organiseren de Huibuuke het succesvolle Elfde van elfde bal, ‘Vör de kerk op ’t Plein’. Dit pleinfeest vond in 2019 voor het eerst buiten het carnavalsweekend plaats. Paul Joosten (37) voorheen lid van raad van elf en sinds 2014 bestuurslid CV De Huibuuke: “Het was spannend of het deze editie weer zo’n succes zou worden als de twee afgelopen jaren. Met zo’n 2500 carnavalisten op het plein op maandag 11 november, kijken we terug op een fantastisch feest. De sfeer was erg goed. Uit de hele omgeving trokken carnavalsliefhebbers naar Overloon. Op dit festijn werden ook onze nieuwe prins Hans en zijn gevolg, prinses Leontine en adjudant Mark, op spectaculaire wijze bekendgemaakt. ”

Het 11-koppig bestuur van de Huibuuke moest de afgelopen tijd flink wat extra vergaderingen beleggen, want naast het Elfde van elfde bal en de normale carnavalsactiviteiten, moest er natuurlijk ook een jubileumweekend georganiseerd worden. Paul: “Het is een hele klus voor ons als bestuur, maar gelukkig krijgen we hulp van veel commissies. Hierin zitten mensen die het Loonse carnaval een warm hart toedragen en graag hun steentje bij willen dragen. Al deze vrijwilligers hebben hun eigen taak. Zo hebben we bijvoorbeeld het Huibuuke klusteam met handige mannen, ouders van jongere jeugd in de jeugdcommissie en mensen die meeschrijven aan onze carnavalsgids d’n Huiwage.”

Jubileumweekend
Het programma van het feestweekend staat inmiddels vast. De feestavond van vrijdag 17 januari is toegankelijk voor iedereen boven de zestien jaar. Feestbands als Hoondervel, Wir sind spitze en het Feestteam gaan zorgen dat het dak van de tent, waarin wel 1200 à 1300 personen passen, geblazen wordt. Ook DJ Ricky Corony zal hier zijn steentje aan bijdragen. De tent staat op dezelfde plek als die van de bekende Overloonse Tentfeesten; op het terrein van het Gilde. De tent is open vanaf 20.00 uur. Kaartjes à € 11,00. zijn te verkrijgen via de website.

Op zaterdag 18 januari na de receptie voor carnavalsverenigingen maken de Huibuuke zich op voor #VvdHL, oftewel de Vrienden van de Huibuuke Live. Op twee podia, tegenover elkaar, met een catwalk ertussen, spelen de uit Overloon afkomstige bands Proost! en One Shot, met tussendoor diverse gastoptredens. Deze gasten zijn afkomstig uit verschillende kerkdorpen van de gemeente Boxmeer. Ook onze huis-DJ Ricky Corony mag natuurlijk niet ontbreken. De tent is vanaf 19.30 uur open voor iedereen van ahttien jaar en ouder. De kaartjes à € 7,50zijn te verkrijgen via de website.

Zondag 19 januari om 10.30 uur start de receptie voor iedereen die de 66-jarige carnavalsvereniging wil feliciteren. Aansluitend begint om 13.11 uur de jeugdmiddag voor jeugdige carnavalsvierders uit Overloon en de gemeente Boxmeer. Burgemeester Van Soest zal op deze middag de sleutels overdragen aan jeugd van de verschillende carnavalsverenigingen uit de gemeente Boxmeer. Optredens van Pruuf mar, Hou je backstreet boys, Ricky Corony en anderen, zorgen voor een onvergetelijke middag.

“We zijn gröts op d’n Huibuuk,” vertelt Paul, “Trots hoe we hier in Loon al 66 jaar carnaval vieren. We gaan mee met de tijd en zijn innovatief. Met deze gedachte zijn we drie jaar geleden ook begonnen aan de organisatie van het pleinfeest. Waarom zouden wij dat niet kunnen? Als je telkens zorgt voor iets nieuws, zorg je ook dat het plezier blijft. We proberen mensen te enthousiasmeren en erbij te betrekken. Er zijn veel vrijwilligers op de been in de verschillende commissies, er is veel betrokkenheid. En daarom blijft de carnaval leven in ons dorp.”

Kaarten voor het 66-jarig jubileum zijn te verkrijgen op: www.huibuuke.nl

Pastoor van Boxtel gaf destijds de eerste aanzet tot oprichting van carnaval in Overloon. Begin jaren vijftig werd carnaval voornamelijk gevierd in de wat grotere dorpen. Ondanks dat er in eigen dorp al een dansavond werd georganiseerd trok de Overloonse jeugd vooral naar de omliggende dorpen. Op één van die avonden werd Harrieke Goossens spontaan uitgeroepen tot prins. Hij was conciërge van het museum, koster en een soort vaderfiguur van de fanfarejeugd. Pastoor van Boxtel greep waarschijnlijk deze gebeurtenis aan om carnaval ook in Overloon van de grond te krijgen. Hij benaderde het bestuur van het Oorlogsmuseum, Harrie van Daal, Huub van Glabbeek, Bert Weijmans en Jan van de Berg. Zo werden zij de oprichters van het Overloonse carnaval. Om zoveel mogelijk mensen erbij te betrekken besloten ze om toerbeurt de Overloonse verenigingen carnaval te laten organiseren.

‘De Huibuuke’, in Nederlands vertaald ‘Hooibuiken’, werd de naam van de kersverse carnavalsvereniging. Deze naam lag voor de hand: Overloonse boeren moesten vroeger vooral in de lagergelegen maasdorpen hooi vergaren, want door de schrale, zeer droge zandgrond was er te weinig gras voor het vee in eigen dorp. Volgens de overlevering stopten de boeren zelfs hooi onder hun boerenkielen, en zo kregen ze al snel de bijnaam de Huibuuke.

In de loop der jaren groeide het carnaval in Overloon gestaag. Er werd steeds meer georganiseerd voor jong en oud, zoals de optocht, Bonte avonden en het Huilal-bal. En sinds drie jaar organiseren de Huibuuke het succesvolle Elfde van elfde bal, ‘Vör de kerk op ’t Plein’. Dit pleinfeest vond in 2019 voor het eerst buiten het carnavalsweekend plaats. Paul Joosten (37) voorheen lid van raad van elf en sinds 2014 bestuurslid CV De Huibuuke: “Het was spannend of het deze editie weer zo’n succes zou worden als de twee afgelopen jaren. Met zo’n 2500 carnavalisten op het plein op maandag 11 november, kijken we terug op een fantastisch feest. De sfeer was erg goed. Uit de hele omgeving trokken carnavalsliefhebbers naar Overloon. Op dit festijn werden ook onze nieuwe prins Hans en zijn gevolg, prinses Leontine en adjudant Mark, op spectaculaire wijze bekendgemaakt. ”

Het 11-koppig bestuur van de Huibuuke moest de afgelopen tijd flink wat extra vergaderingen beleggen, want naast het Elfde van elfde bal en de normale carnavalsactiviteiten, moest er natuurlijk ook een jubileumweekend georganiseerd worden. Paul: “Het is een hele klus voor ons als bestuur, maar gelukkig krijgen we hulp van veel commissies. Hierin zitten mensen die het Loonse carnaval een warm hart toedragen en graag hun steentje bij willen dragen. Al deze vrijwilligers hebben hun eigen taak. Zo hebben we bijvoorbeeld het Huibuuke klusteam met handige mannen, ouders van jongere jeugd in de jeugdcommissie en mensen die meeschrijven aan onze carnavalsgids d’n Huiwage.”

Jubileumweekend
Het programma van het feestweekend staat inmiddels vast. De feestavond van vrijdag 17 januari is toegankelijk voor iedereen boven de zestien jaar. Feestbands als Hoondervel, Wir sind spitze en het Feestteam gaan zorgen dat het dak van de tent, waarin wel 1200 à 1300 personen passen, geblazen wordt. Ook DJ Ricky Corony zal hier zijn steentje aan bijdragen. De tent staat op dezelfde plek als die van de bekende Overloonse Tentfeesten; op het terrein van het Gilde. De tent is open vanaf 20.00 uur. Kaartjes à € 11,00. zijn te verkrijgen via de website.

Op zaterdag 18 januari na de receptie voor carnavalsverenigingen maken de Huibuuke zich op voor #VvdHL, oftewel de Vrienden van de Huibuuke Live. Op twee podia, tegenover elkaar, met een catwalk ertussen, spelen de uit Overloon afkomstige bands Proost! en One Shot, met tussendoor diverse gastoptredens. Deze gasten zijn afkomstig uit verschillende kerkdorpen van de gemeente Boxmeer. Ook onze huis-DJ Ricky Corony mag natuurlijk niet ontbreken. De tent is vanaf 19.30 uur open voor iedereen van ahttien jaar en ouder. De kaartjes à € 7,50zijn te verkrijgen via de website.

Zondag 19 januari om 10.30 uur start de receptie voor iedereen die de 66-jarige carnavalsvereniging wil feliciteren. Aansluitend begint om 13.11 uur de jeugdmiddag voor jeugdige carnavalsvierders uit Overloon en de gemeente Boxmeer. Burgemeester Van Soest zal op deze middag de sleutels overdragen aan jeugd van de verschillende carnavalsverenigingen uit de gemeente Boxmeer. Optredens van Pruuf mar, Hou je backstreet boys, Ricky Corony en anderen, zorgen voor een onvergetelijke middag.

“We zijn gröts op d’n Huibuuk,” vertelt Paul, “Trots hoe we hier in Loon al 66 jaar carnaval vieren. We gaan mee met de tijd en zijn innovatief. Met deze gedachte zijn we drie jaar geleden ook begonnen aan de organisatie van het pleinfeest. Waarom zouden wij dat niet kunnen? Als je telkens zorgt voor iets nieuws, zorg je ook dat het plezier blijft. We proberen mensen te enthousiasmeren en erbij te betrekken. Er zijn veel vrijwilligers op de been in de verschillende commissies, er is veel betrokkenheid. En daarom blijft de carnaval leven in ons dorp.”

Kaarten voor het 66-jarig jubileum zijn te verkrijgen op:

Naar het overzicht

Wanda Havens

Over de schrijver

Wanda Havens

Ontmoet 'Wanda schrijft'. Auteur en column schrijfster over alledaagse, herkenbare onderwerpen en mensen. In zowel regionale kranten en op diverse website rubrieken een terugkerende pen. Schreef reeds 2 boeken en schrijft sinds 2018 artikelen voor Topic. Schrijven is haar passie, haar droombaan.

Lees meer

© 2024  |  RvB Media - Topic Magazines  |  Privacyverklaring