De Bonte Koe groeit in een nieuw jasje

Open dag op zaterdag 30 mei!

Open dag op zaterdag 30 mei!

Wie het erf van ’t Huijs aan de Niers in Ottersum oprijdt, voelt het meteen: hier is ruimte. Ruimte om te spelen, te ontdekken en vooral om kind te zijn. Kinderdagverblijf De Bonte Koe kreeg het afgelopen jaar letterlijk en figuurlijk meer ruimte. Van april tot en met december werd er flink verbouwd. Het resultaat: een fris, licht en ruim kinderdagverblijf dat klaar is voor de toekomst. Ik spreek er met leidinggevende Maartje Arts.

“We hadden behoefte aan meer groepsruimte voor de kinderen,” vertelt Maartje Arts. “Het nieuwe jasje was noodzakelijk. We wilden een praktischere indeling, moderner, meer licht en meer ruimte voor de kinderen én voor ons team.” Er werd een gedeelte aangebouwd, vloeren werden vernieuwd, kleuren aangepast en de inrichting kreeg een complete metamorfose. De ruimte straalt sfeer en rust uit, maar nodigt ook uit tot spel.

Samen verbouwen, samen vertrouwen
Verbouwen terwijl de opvang gewoon doordraait, vraagt flexibiliteit. De Muizen groep verhuisden tijdelijk naar een unit, terwijl de Mollen groep in het gebouw bleven. “Zo’n verbouwing met alles en iedereen aan boord vergt goede communicatie en aanpassingsvermogen,” aldus Maartje Arts. “Maar het is allemaal goed verlopen. Onze pedagogisch medewerkers waren enorm flexibel en ook ouders waren heel begripvol. Ook het overleg met de medewerkers van bouwbedrijf Luc Heldens verliep prettig. Dat gaf vertrouwen. We kijken daarom trots terug op een geslaagde verbouwing.”

Kindvolgend en huiselijk
De Bonte Koe werkt met twee verticale groepen, de Muizen en de Mollen, waar kinderen van 8 weken tot 4 jaar samen opgroeien. Die opzet zorgt voor een huiselijke sfeer, waarin jong en oud van elkaar leren. Observeren, luisteren en kinderen serieus nemen vormen de basis. “Wij werken kindvolgend,” legt Maartje Arts uit. “We kijken naar wat een kind nodig heeft. Geen vaste thema’s die we koste wat kost moeten volgen, maar aansluiten bij wat er leeft. De seizoenen en de natuur zijn leidend.”

Buiten zijn en verbinden
Die natuur is altijd dichtbij. Dankzij de ligging op het agrarisch erf bezoeken de kinderen regelmatig de dieren. Aaien, kijken, leren, het hoort er vanzelfsprekend bij. Daarnaast is er de bijzondere samenwerking met dagbesteding ’t Riezenbroek, eveneens op het erf. “Die kleine momenten zijn zo waardevol,” zegt Maartje Arts. “Een zwaai, een blik, een lach tussen jong en oud. Dat is echt uniek.”

Met een enthousiast en vakkundig team van medewerkers, vrijwilligers en stagiaires staat De Bonte Koe voor vrijheid, geborgenheid, aandacht en betrokkenheid. Buiten is inmiddels ook al het nodige aangepakt, met een grote speelplaats. Momenteel wordt ook de oprit vernieuwd.

Voor iedereen die het erf van Anke en Giel Reintjes wil bezoeken:
Op zaterdag 30 mei is er een open dag van 14.00 tot 17.00 uur. Kinderdagverblijf De Bonte Koe, Zorgboerderij ’t Riezenbroek en ons biologisch melkveebedrijf zijn open en er zijn diverse activiteiten. Een mooie gelegenheid om zelf te ervaren hoe De Bonte Koe ruimte geeft aan verwondering, en aan ieder kind.

 

Naar het overzicht

Remi van Bergen

Over de schrijver

Remi van Bergen

Oprichter RvB Media en uitgever van 6 regionale edities Topic Magazine. Het gezicht van de regio en uw communicatie adviseur voor zichtbaarheid. Allrounder en in het bezit van jarenlange ervaring in de schrijvers- en communicatiewereld, altijd nieuwsgierig naar actualiteiten en bedrijvig in vrijwilligerswerk voor meerdere verenigingen.

Lees meer

© 2026  |  RvB Media - Topic Magazines  |  Privacyverklaring