‘Turn In’ debuutroman van Robin Heijna
Robin Heijna heeft onlangs haar debuutroman ‘Turn In’ uitgebracht, een aangrijpend verhaal over ambitie, trauma en zelfontdekking. Met haar ervaringen in de turnwereld, ze zit al dertig jaar in deze wereld, haar scherpe blik op complexe thema’s weet Robin een diepgaand en spannend boek neer te zetten dat lezers niet loslaat.
Robin Heijna heeft onlangs haar debuutroman ‘Turn In’ uitgebracht, een aangrijpend verhaal over ambitie, trauma en zelfontdekking. Met haar ervaringen in de turnwereld, ze zit al dertig jaar in deze wereld, haar scherpe blik op complexe thema’s weet Robin een diepgaand en spannend boek neer te zetten dat lezers niet loslaat.
‘Turn In’ volgt het leven van Sarah, een voormalig topturnster die na een traumatische gebeurtenis de turnwereld de rug heeft toegekeerd. Haar leven lijkt ogenschijnlijk perfect: een succesvolle carrière in de marketing en een bruisend sociaal leven. Maar de schaduwen van haar verleden blijven haar achtervolgen. Wanneer Sarah besluit terug te keren naar de turnwereld als choreograaf, wordt ze geconfronteerd met oude wonden en een cultuur die, ondanks positieve schijn, nog steeds doordrenkt is van machtspelletjes en manipulatie.
Heijna beschrijft op indringende wijze de uitdagingen binnen de topsportcultuur, maar ook de kracht van veerkracht en persoonlijke groei. Terwijl Sarah haar weg zoekt in een wereld die haar ooit kapot maakte, ontrafelt ze niet alleen de dynamieken in de topsport, maar ook nieuwe inzichten over zichzelf.
Met ‘Turn In’ zet Robin een belangrijk onderwerp op de kaart: de impact van toxische omgevingen op mentale gezondheid, niet alleen in de sport maar ook daarbuiten. Het boek biedt een vernieuwende blik op de status quo en nodigt uit tot reflectie en gesprek.
“Er is zoveel onderbelicht in de topsport, ik moest er wel over schrijven”, zegt Robin. Uiteindelijk heb ik mijn stukken laten lezen aan een ervaren redacteur. ‘Dit móet je uitgeven’, was zijn reactie. En zo geschiedde. Best spannend en tevens heel leerzaam. Ik heb het in eigen beheer uitgegeven. Anne van den Hoogen heeft gezorgd voor de mooie beelden in het boek. Ja, ik ben er best trots op!”
Het boek is verkrijgbaar via Bol.com of te bestellen via