125 jaar KNA Overasselt
Muziekvereniging viert jubileum met feestelijke avond vol muziek, theater en herinneringen
- Remi van Bergen
- Topic Heumen en Mook-Middelaar
- Deel dit artikel
Muziekvereniging viert jubileum met feestelijke avond vol muziek, theater en herinneringen
Muziekvereniging Kunst Na Arbeid (KNA) viert dit jaar haar 125-jarig jubileum. Wat begon op 19 augustus 1900 met 17 enthousiaste dorpsbewoners zonder instrumenten of muzikale kennis, groeide uit tot een bloeiende vereniging die al meer dan een eeuw het muzikale hart van Overasselt vormt.
In de beginjaren klonken de eerste noten in cafés en achtertuinen, en traden de leden zelfs op als toneelgezelschap.
Door de jaren heen ontwikkelde KNA zich tot een veelzijdige vereniging met een harmonie, drumband, themaconcerten, serenades, concoursen en optredens bij dorpsfeesten, processies en kampioenschappen. Ook waren er succesvolle muzikale momenten in het buitenland.
Daarnaast speelde ‘Het actiecomité van KNA’ een grote rol binnen de vereniging, met creatieve fondsenwervende activiteiten zoals de organisatie van o.a. autocrosses, fancy fairs en wieler-3-daagses.
Vernieuwing en toekomstvisie
Rond 2010 ontstond er een ander beeld van de (dorps)harmonie en het lidmaatschap daarvan. De muzikale voorkeuren van het dorp veranderden. KNA speelde hierop in met een frisse koers: de klassieke harmonie werd opgeheven en maakte plaats voor twee nieuwe ensembles. Het klarinettenensemble, onder leiding van Wim Romeijn, leidt inmiddels eigen leerlingen op. De 6611 Bigband, vernoemd naar de postcode van Overasselt, brengt funky klanken tot ver buiten de dorpsgrenzen. Zo blijft KNA ook in de 21e eeuw een levendige en vernieuwende vereniging.
Zaterdag 22 November – Een feestelijke jubileumavond vol muziek, theater en nostalgie
Tijd: 20:00 uur
Locatie: Verenigingsgebouw Overasselt
Toegang: Gratis – een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld
Bezoekers worden getrakteerd op een sfeervolle mix van live muziek, oude filmpjes, foto’s en sketches die het rijke verleden van KNA en het dorp Overasselt tot leven brengen. Cobie Gerritsen-Stoots schreef speciaal voor deze gelegenheid een kroniek, die zij op boeiende wijze zal voordragen.
Een avond voor iedereen die KNA een warm hart toedraagt. Mis het niet!
Meer informatie of aanmelden: [email protected]