Houtbewerking Uniek timmert aan de weg
Houtbewerking Uniek doet zijn naam eer aan. Het familiebedrijf van de familie Van den IJssel uit Ottersum werkt op geheel eigen wijze aan hoogwaardige maatwerkproducten. De werkplaats levert een breed scala aan gepersonaliseerde items van hout, glas, natuursteen, kunststof, leer en acryl. “De mogelijkheden zijn onbegrensd,” vertelt Melanie.
- Remi van Bergen
- Topic Maasduinen
- Deel dit artikel
Houtbewerking Uniek doet zijn naam eer aan. Het familiebedrijf van de familie Van den IJssel uit Ottersum werkt op geheel eigen wijze aan hoogwaardige maatwerkproducten. De werkplaats levert een breed scala aan gepersonaliseerde items van hout, glas, natuursteen, kunststof, leer en acryl. “De mogelijkheden zijn onbegrensd,” vertelt Melanie.
Jan werkt al ruim twintig jaar onder de naam Klussenbedrijf Allround en inmiddels vijf jaar samen met zijn zoon Jerral. Ze maakten al talloze maatwerkmeubels, van kasten tot camperinterieurs. De groeiende vraag naar specialistisch houtwerk bracht hen op het idee om de timmerwerkplaats uit te breiden met een CNC-gestuurde machine. “Hiermee kunnen we nog uniekere werkstukken maken,” zegt Jan.
Volgens Jerral ontstond het nieuwe bedrijf bijna vanzelf: “We kregen steeds meer aanvragen voor fijn en specialistisch werk. Kunnen jullie dit maken? Of dat? Soms moesten we nee verkopen.” Daarom kwam er uitbreiding met een CO₂-lasermachine en een fiberlaser. Wat als hobby begon, groeide uit tot een professionele onderneming.
Ook schoondochter Sanne zag de belangstelling snel toenemen. Zij beheert de website en social mediakanalen en houdt alles up-to-date. “De geboorteborden, onderzetters, borrelplanken en cadeaus sloegen meteen aan. Via mond-tot-mondreclame groeide onze bekendheid.”
De CNC-frees biedt de mogelijkheid om grote projecten te maken, zoals kledingkasten, tafelbladen en badkamermeubels. De CO₂-laser wordt gebruikt voor gepersonaliseerde voorwerpen zoals glazen, geboorteborden, gedenkstenen en borrelplanken. Met de fiberlaser ontstaan de mooiste metalen sleutelhangers en medailles. “Het is geweldig om aanvragen meteen te kunnen realiseren. Zo blijven we persoonlijk en klantgericht,” zegt Sanne.
Het familiebedrijf bestaat uit Jan en Melanie, zonen Jesse en Jerral, en schoondochter Sanne. “Samenwerken als familie maakt ons extra uniek,” aldus Jan.
De vernieuwde website met webwinkel gemaakt door Jesse, staat online en de collectie is ook te zien op social media via Houtbewerkinguniek (Instagram & Facebook).
Meer info:
06-22248790 (materialen op maat)
06-28793437 (laser en graveringen)
